How to build your first house/uk

From Minetest Wiki
Jump to: navigation, search
Languages Мова: English • Deutsch • français • Bahasa Melayu • português do Brasil • українська

Ця стаття про те, як почати грати в Minetest Game та збудувати ваш перший будинок.

Створюємо новий світ

З самого початку вам треба створити новий світ, в якому ви будете грати.

Тож як тільки ви запустите ваш Minetest та побачите Головне меню, перейдіть на вкладку Local Game (якщо вона не активна). Тепер перед вами менеджер світів, в якому ви можете створювати світи, запускати їх в різних режимах, видаляти, а також вмикати та вимикати моди для них.

Але спочатку ми переконаємось, що у вас активна саме гра Minetest Game. Ігри вибираються також на цій вкладці: знизу під вікном головного меню є додаткове вікно (і лише на вкладці Local Game) із списком всіх поставлених на Minetest іграх. Тут ви повинні побачити дві іконки: гри Minetest Game а також іконку Minimal development test (це не зовсім гра - це для розробників Minetest, і цікавого в ній не багато). Коли ви клацаєте по будь-якій грі в цьому вікні - вона стає активною. А коли гра стає активною, то вона може змінити задній фон та головний банер гри (той що зверху над вікном головного меню). Також майте на увазі, що всі світи прив'язані до якоїсь конкретної гри, і якщо ви створили світ, то він з'явиться в списку тільки тоді, коли саме ця гра активна. Йще назва поточної гри пишеться зверху зліва вікна Minetest.

Отже гра Minetest Game активна, ви бачите блакитне небо на задньому плані головного меню по якому пливуть кубічні Minetest-хмари, і ви готові створити ваш перший власний світ. Натисніть кнопку New, і ви перейдете у вікно налаштувань нового світу. Перше поле World name, і тут ви маєте назвати ваш світ. Можете використовувати будь-які символи на різних мовах (правила для використання символів в цьому полі такі ж самі, як і під час називання теки у вашій ОС).

Наступне поле Seed, тобто "зерня". Це потрібно для механізму генератора світів, і працює це наступним чином: коли світ генерується, то для всіх процесів використовується якесь одне певне число (воно і називається "зерням"). І якщо число одне, то і результати генерування будуть ті ж самі. Тобто якщо ви створите два рази новий світ, і явно задасте в обидвох випадках одне і те ж число, то ці два світи будуть ідентичні. Якщо поле залишиться порожнім, то гра сама задасть випадкове число, і ці два світи будуть різними.

Ви можете з'явитись, наприклад, у пустелі.

Примітка: Ви можете дізнатись зерня будь-якого світу, подивившись у відповідний файл (./worlds/<world_name>/map_meta.txt, параметр seed).

Далі йде список Mapgen, в якому можна вибрати один з доступних генераторів. Їх тут чимало, але не всі є дійсно тим, чого ви можете очікувати (детальніше про мап-генератори дивіться у відповідному розділі). Можете теж залишити це без змін.

Останній четвертий параметр, це гра, під яку буде створюватись світ. Тут вже вибрана гра Minetest Game.

Тепер натискайте кнопку Create, і цим ви завершите процес створення нового світу.

Технічна примітка: Насправді зараз новий світ був скоріше не створений, а підготовлений для створення. Сам процес створення відбувається шматочками, і в самій грі. Коли ви завантажите ваш новий світ, то побачите, що перед вами спочатку нічого не буде, а потім почнуть з'являтись все нові і нові регіони з блоками. Це і є справжнє створення - по частинах, і тільки тих, які потрібні в даний момент.

Щоб почати грати у вашому новому світі, виберіть його у списку (він з'явиться там після процесу створення), та натисніть кнопку Play в самому низу вікна.

Після короткого процесу завантаження ви опинитесь у вашому новому світі.

Мишкою, як завжди в комп'ютерних 3д-іграх, ви можете озиратись навколо. Для бігу та стрибків також використовується стандартна схема - пальці лівої руки на клавішах "WASD", великий палець на клавіші "Space" (або "Пробіл").

Примітка: Детальніше про керування в Minetest дивіться на сторінці Керування.

Перші ресурси

...